Technik naprawia tablet w serwisie LAPART.

Ładowanie baterii w tabletach

Ładowanie baterii w tablecie,Jak ładować tablet, serwis tabletów, naprawa tabletów. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o długim czasie pracy na baterii jest jej odpowiednie ładowanie i codzienne używanie. Dlatego musimy odpowiedzieć na dwa pytania, które przedstawiamy poniżej:

Jak prawidłowo ładować tablet? Prawidłowe ładowanie tabletu ma bardzo istotny wpływ na długość działania urządzenia na baterii. Klika prostych praktyk pozwoli CI cieszyć się długim działaniem baterii w tablecie przez wiele lat, a oto one:

Ładowanie baterii w tablecie.

- podłączaj tabledo odpowiedniej ładowarki; Część tabletów wymaga napięcia ładowania 5,2V, a to nie to samo, co standardowa ładowarka 5V; kolejnym ważnym parametrem ładowarki jest prąd ładowania, który w większości tabletów wynosi 2A – popularne ładowarki do telefonów często mają 1A co przekła
da się na długi czas ładowania baterii, lub nawet uniemożliwia ładowanie w momencie, gdy jednocześnie używamy tabletu.

- podłączaj tablet do ładowania na noc; Naładowany w 30% tablet będzie się ładował do 100% nieprzerwanie przez kilka godzin, dlatego warto wykorzystać noc na całkowite naładowanie urządzenia.

- podłączaj tablet do ładowania zanim się rozładuje; Jeśli dzisiaj kończysz używanie tabletu, jest on częściowo naładowany, ale nie wystarczy to na cały kolejny dzień jego pracy, podłącz go do ładowania na noc, lub gdy nie będziesz go używał przez dłuższą część dnia. Dzięki takiej praktyce Twój tablet zawsze będzie gotowy do działania, gdy będziesz go potrzebował.

- co najmniej raz w miesiącu uformuj baterię; Baterie w dzisiejszych urządzeniach nie wymagają formatowania przed pierwszym użyciem, ale warto je, chociaż raz w miesiącu uformować. O tym procesie można usłyszeć wiele sprzecznych opinii, ale prawidłowo przeprowadzony na pewno nie zaszkodzi Twojej baterii. Wielokrotnie obserwowaliśmy wręcz zmartwychwstanie bardzo słabo trzymającej baterii po kilkukrotnym przeprowadzeniu tego procesu. Formowanie baterii polega na jej rozładowaniu do 3-5% i naładowaniu do pełna z zachowaniem czasu doładowania (od 99% bateria długo się ładuje).

- nie przerywaj ładowania tabletu aż do momentu całkowitego naładowania; Chwilowa przerwa w ładowaniu może zafałszować nam wskazania miernika baterii. Dodatkowo p
rzerywanie ładowania źle wpływa na sam proces ładowania i zachodzące reakcje chemiczne wewnątrz baterii w jego trakcie.

- nie pozostawiaj nienaładowanego tabletu na
 więcej niż kilkanaście godzin; Pozostawienie tabletu z rozładowaną baterią na długi czas powoduje spadek napięcia na ogniwie, a co za tym idzie może się okazać, że nie będziesz w stanie naładować swojego urządzenia za pomocą zwykłej ładowarki. Jeśli już tak się stanie to przyjdź do nas, a nasz serwis zregeneruje Twoją baterię w krótkim czasie.

- nie używaj tabletu z ciągle podłączonym kablem zasilania; Tablet, jako urządzenie mobilne przeznaczony jest do pracy z baterią i podłączania kabla zasilającego, gdy bateria jest, choć częściowo rozładowana. Jeśli długotrwale będziesz używać go z podłączonym zasilaniem bez chwili używania zasilania bateryjnego to może się okazać, że bateria straci swoje parametry.


Jak używać tabletu by bateria długo działała? Największy wpływ na czas pracy tabletu na baterii ma duży wyświetlacz, procesor i moduły łączności (wi-fi, 3G, BT, GPS). Sposobów na długą pracę tabletu bez podłączania do prądu jest kilka, oto najłatwiejsze do zastosowania:

- wyłącz niepotrzebne aplikacje; Niektóre działające w tle aplikacje potrafią znacząco obciążać zasoby naszego tabletu, przez co zużywają też jego baterię. Gdy skończyłeś korzystać z aplikacji do przeglądania Internetu, lub facebook’a to ją zamknij – spowoduje to mniejsze rozładowywanie baterii.

- zrezygnuj z niepotrzebnych animacji; Część tabletów posiada animowane tapety, które znacząco obciążają nasze urządzenie, by bateria długo trzymała warto zrezygnow
ać z animowanej tapety na rzecz np. statycznego zdjęcia.

- wyłącz nieużywane moduły GPS, 3G, WI-FI, BT; Najwięcej energii pobiera moduł GPS, a nie zawsze potrzebujesz korzystać z nawigacji, lub funkcji śledzenia lokalizacji – wyłączając go powinieneś zaoszczędzić sporo energii. Połączenie internetowe 3G i WI-FI, – jeśli to możliwe to używaj połączenia WI-FI ma ono zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na energię niż połączenie 3G.

- wyłącz lub zmniejsz częstotliwość synchronizacji aplikacji; Aplikacje pocztowe, do portali społecznościowych oraz usługi sieciowe jak Dropbox synchronizują dane przesyłając tym samym duże ich ilości. Dzięki wyłączeniu niektórych z nich, lub zmniejszeniu częstotliwości aktualizacji danych np. z 5 minut na 60minut, tablet będzie wykonywał mniej operacji w tle, przez co mniej energii będzie potrzebował.

- korzystaj z funkcji wyłączania tabletu; Każdy tablet można łatwo hibernować, dzięki temu szybko się włącza i nie czekamy zbyt długo by z niego korzy
stać. Hibernowanie tabletu polega na częściowym jego wyłączeniu i zgaszeniu ekranu, urządzenie w tym stanie nadal pobiera energię z baterii, dlatego jeśli nie będziesz używał tabletu przez np. cały następny dzień to wyłącz go, a na pewno zaoszczędzisz kilka procent baterii. Wyłączenie tabletu następuje przez dłuższe przytrzymanie klawisza włączania, krótkim przytrzymaniem hibernujemy urządzenie.

- dostosuj jasność ekranu do warunków oświetleniowych; W środku nocy nie potrzebujesz maksymalnie rozjaśnionej matrycy, bo światło, jakie emituje w pełni rozjaśniony ekran będzie męczące dla oczu. By obsesyjnie nie przełączać ustawień jasności, większość tabletów posiada opcje automatycznego jej przełączania w zależności od jasności otoczenia