O firmie


LAPART jest firmą zajmującą się profesjonalną naprawą laptopów, notebooków komputerów stacjonarnych, monitorów, kart graficznych wszystkich marek obecnych na światowym rynku. Nasz serwis notebooków wyposażony jest w nowoczesne urządzenia niezbędne do przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki i złożonych napraw serwisowych.

Istniejemy na rynku od marca 2008 roku; początkowo działaliśmy pod skrzydłami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, by następnie w czerwcu 2011 roku wyjść z AIP i utworzyć firmę LAPART Arkadiusz Bartylak. Swoje doświadczenie zdobywaliśmy, pracując w różnych firmach w całej Polsce składających się z kilku do kilkuset pracowników zajmujących się serwisem wszelakiego sprzętu elektronicznego od telefonów komórkowych przez cyfrowe aparaty fotograficzne, monitory, dekodery, elektronikę samochodową, komputery, laptopy i netbooki.

Jesteśmy młodym, prężnie działającym zespołem w branży serwisu nowoczesnych technologii, który swoje praktyczne doświadczenie serwisowe zdobywał od 2003 roku. Naszą zaletą jest nie tylko wiedza praktyczna, ale i teoretyczna zdobyta w cyklu dziennym na uczelniach technicznych - Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy i Politechnice Gdańskiej – potwierdzona dyplomami i tytułami magistra inżyniera.

Nadal zdobywamy doświadczenie czynnie uczestnicząc w szkoleniach poszerzających naszą wiedzę i dokumentujących nasze kwalifikacje.

W dzisiejszych czasach naprawa elektroniki opiera się na bardzo drobnych elementach, co wiąże się z użyciem specjalistycznych narzędzi. Powodzenie naszej pracy w dużej mierze zależy od trafnie postawionej diagnozy.

W Lapart naprawy przebiegają zawsze według tego samego schematu; niezależnie czy jest to serwis laptopów, czy monitora, drukarki, komputera stacjonarnego. Odbywa się to według następujących punktów:

- Przyjmujemy zgłoszenie usterki i wydajemy potwierdzenie przyjęcia sprzętu do naprawy. Podczas przyjmowania zlecenia określane są przybliżone koszty usługi.
- Zatwierdzenie kosztu naprawy po wykonaniu szczegółowej diagnozy; jeśli koszt nie został zatwierdzony przy przyjmowaniu, to dzwonimy z jego podaniem.
- Po zdiagnozowaniu i zatwierdzeniu kosztów zamawiamy części z magazynu zewnętrznego lub pobieramy z naszego. Oczekiwanie przy zamówieniu części może wydłużyć czas naprawy o około 3 dni robocze. Jeśli części zamawiane są z zagranicy lub od producenta, to czas oczekiwania na dostawę jest podawany indywidualnie.
- Wymieniamy uszkodzone elementy. Sprawdzamy, czy w najbliższym czasie jest ryzyko wystąpienia innych usterek i zapobiegamy ich powstaniu przez np.: czyszczenie i konserwację.
- Testujemy sprzęt po naprawie, sprawdzając czy podstawowe funkcje działają poprawnie. Monitorujemy temperatury i szybkość działania urządzenia, proponując rozwiązania w przypadku pojawienia się innych „słabych punktów”.
- Wypełniamy kartę testową, wykonując ostatnie czyszczenia zewnętrzne urządzenia i dzwonimy do klienta z informacją, że sprawny sprzęt jest gotowy do odbioru.

Przyjdź do nas, aby naprawić swojego laptopa i jednocześnie poprawić komfort pracy na nim. Zaoszczędzisz czas na szukanie każdego specjalisty osobno- u nas podczas serwisu komputera możesz zainstalować ponownie system operacyjny, dołożyć pamięci i wyczyścić laptopa jednocześnie. Dodatkowo pomożemy przy skonfigurowaniu Skype’a, wyborze i instalacji antywirusa, czy dobraniu odpowiedniej drukarki do domu lub biura. Wystarczy, że powiesz nam, jakie masz potrzeby; co powinno działać szybciej, jakie okienka włączają się niepotrzebnie, a my zajmiemy się wszystkim kompleksowo.

Jeśli chcesz otrzymać po naprawie części, jakie zostały wymienione, to poinformuj nas o tym. Zawsze możemy wydać stare części, ale gdy nie zabierzesz ich w momencie wydawania urządzenia, trafiają one do kosza i podlegają utylizacji. Zazwyczaj nie wydajemy uszkodzonych elementów układu zasilania oraz płyt głównych – zostawiamy je w częściowym rozliczeniu uzględnionym już w cenę naprawy. Bezwzględnie wydajemy wymieniane na nowe układy BGA, takie jak mostki i układy graficzne.


gal1
gal4
gal3
gal2