Twój laptop ma gorącą obudowę, zaczyna wolno i głośno pracować? Powinieneś pomyśleć o jego wyczyszczeniu... Dbamy o czystość w naszych domach i mieszkaniach, sprzątamy i odkurzamy systematycznie. Nieczystości wynosimy do śmieci, zmieniamy też worek w odkurzaczu – laptopa można przyrównać do odkurzacza. Nie ma worka, przez co wszystkie zanieczyszczenia osadzają się na jego komponentach, wentylatorze i radiatorze. Nieustannie wciąga powietrze, a razem z nim zanieczyszczenia. Poniżej przedstawiamy efekt wizualny czyszczenia laptopa, po częściowym zdjęciu obudowy.

Laptop przed czyszczeniem i wymianą past. Zabrudzony, zakurzony.

Czyszczenie laptopa wraz z wymianą past termoprzewodzących pozwala nam obniżyć temperaturę pracy laptopa. Nadmiernie przegrzewający się laptop zwalnia swoją pracę, ratując się od uszkodzenia. Laptop po czyszczeniu zdecydowanie ciszej pracuje, osiąga mniejsze temperatury podnosząc komfort pracy. Zdecydowanie chętniej podnosi taktowanie procesora, gdy potrzebujemy większej wydajności. Wizualne dowody potwierdzające potrzebę czyszczenia laptopa zamieszczamy poniżej:


wolna praca, wysokie temperatury na procesorze, obniżone taktowanie procesora


Czyszczenie warto przeprowadzać systematycznie raz do roku. W skrajnych przypadkach częściej. Absolutnie nie należy dmuchać w otwory wentylacyjne laptopa sprężonym powietrzem, wyciągać odkurzaczem, czy przetykać. Wszystkie działania z zewnątrz, bez rozbierania laptopa skutkować mogą poważną usterką. Zapraszamy na czyszczenie do naszego serwisu, usługa taka może być wykonana nawet w dwie godziny. Zalecamy laptopa pozostawić na jeden dzień w celu przeprowadzenia szczegółowych testów po czyszczeniu. Do zobaczenia!