Cennik

Poniższy cennik stanowi podstawę do wyceny większości usług. Ze względu na złożoność niektórych usług ceny mogą ulegać zmianie. O wszystkich odstępstwach od cennika Klient jest informowany indywidualnie. Ceny podane poniżej to ceny brutto zawierające 23% VAT-u.

  

Usługa
CenaSzczegółyGwarancja
Wstępna diagnoza 0 zł Wykonywana na miejscu 5min! Z wykorzystaniem podstawowego zasilacza serwisowego i miernika. nd*
Szczegółowa diagnoza 50zł Wymaga rozłożenia laptopa, dokładniejszej analizy, dlatego laptop musi zostać w serwisie do 3 dni roboczych. Płatna tylko w momencie rezygnacji z usługi. nd*
Czyszczenie laptopa 100 zł Czyszczenie płyty głównej, układu chłodzenia, wymiana past termoprzewodzących, testy. 6 miesięcy – na wykonaną usługę; należy pamiętać o okresowym czyszczeniu laptopa. Jeśli laptop pracuje w ciężkich warunkach, to może wymagać konserwacji częściej niż co 6-12 miesięcy.
Instalacja systemu operacyjnego 120 zł Instalacja systemu operacyjnego Windows XP, Vista, 7 wraz ze sterownikami. Instalowane są wszystkie dostępne w danym dniu aktualizacje i rejestrowany system w firmie Microsoft. BRAK – ze względu na bardzo dużą ingerencję użytkownika w system operacyjny gwarantujemy, że zainstalowany przez nas system działa poprawnie w momencie wydawania laptopa. Kto i jakich zmian dokonuje w oprogramowaniu, pozostaje indywidualną sprawą użytkownika. Niejednokrotnie instalowane programy dokonują globalnie zmian w oprogramowaniu systemowym lub wymagają dodatkowych ustawień
Zgranie danych 50 zł. Cena samego zgrywania danych, bez ich odzyskiwania – przy założeniu, że nośnik, z którego zgrywane są dane jest sprawny. Zgrywamy na dysk twardy, pendrive-a, na płytę CD, DVD. 7 dni – przez ten okres dane Klientów są przechowywane na naszych nośnikach w siedzibie firmy i istnieje możliwość ponownego ich zgrania. Zgrywamy tylko te dane, które zostały wskazane przez klienta.
Wymiana części obudowy od 50 zł. Dodatkowo dolicza się cenę potrzebnych części. Wymiana klapy matrycy - 50zł. Wymiana obudowy dolnej, z wyjęciem płyty głównej, czyszczeniem układu chłodzenia, wymianą pasty termoprzewodzącej -100zł. 6 miesięcy – na usługę; na wymieniane części jest osobna gwarancja, ale należy pamiętać, że uszkodzenia mechaniczne i zalania nie podlegają gwarancji.
Wymiana klawiatury 30 zł. Całościowo nowa klawiatura wraz z wymianą kosztuje 100-200zł. 12 miesięcy - niezależnie od tego czy klawiatura jest nowa czy używana.
Wymiana napędu DVD-RW 30 zł. Do tej ceny należy doliczyć cenę napędu 90-150zł zależną od typu napędu. 6 miesięcy – na usługę; na napęd jest osobna gwarancja, zwyczajowo wynosząca 6 miesięcy.
Wymiana napędu Blu-Ray 30 zł. Dodatkowo należy doliczyć cenę napędu około 250 zł. 6 miesięcy – na usługę; na napęd jest osobna gwarancja, zwyczajowo wynosząca 6 miesięcy.
Wymiana dysku twardego 30 zł. Dodatkowo należy doliczyć cenę samego dysku, która (zwyczajowo) waha się od 100zł do 350zł w zależności od pojemności i typu dysku. 6 miesięcy – na usługę; na dysk jest osobna gwarancja, zwyczajowo wynosząca 12 miesięcy.
Wymiana matrycy 7"-10" 250 zł. Matryce nowe LED. 12 miesięcy
Wymiana matrycy 11"-13,3" tel. Matryce nowe. 12 miesięcy
Wymiana matrycy 14"-14,1" tel. Matryce nowe. 12 miesięcy
Wymiana matrycy 14"-14,1" 250 zł. Matryce używane. Standard 4:3 CCFL. 12 miesięcy
Wymiana matrycy 15"-15,1" 250 zł. Matryce używane. Standard 4:3 CCFL. 12 miesięcy
Wymiana matrycy 15,4" 350 zł. Matryce nowe CCFL. 12 miesięcy
Wymiana matrycy 15,6" 370 zł. Matryce nowe LED. 12 miesięcy
Wymiana matrycy 16" ~500 zł. Matryce nowe CCFL. 12 miesięcy
Wymiana matrycy 17,1" 350 zł. Matryce nowe CCFL. 12 miesięcy
Wymiana matrycy 17,1" ~350 zł. Matryce nowe LED. 12 miesięcy
Naprawa podświetlania matrycy 200 zł. Cena obowiązuje w standardowych przypadkach, gdy płyta główna jest sprawna. 6 miesięcy
Wymiana gniazda 150 zł. Zasilania, USB, LAN, audio – cena za jedno gniazdo, każde kolejne +30 zł. 6 miesięcy
Naprawa płyty głównej - reballing BGA 320 zł. Reballing układu graficznego/mostka. 3 miesiące – jeśli reballingowany układ nie był wcześniej naprawiany, 1 miesiąc – jeśli reballingowany układ był wcześniej naprawiany
Naprawa płyty głównej - wraz z wymianą układu BGA 350-570 zł. Wymieniany jest wadliwy komponent BGA (grafika, mostek) na fabrycznie nowy, nigdy nie używany układ. Jest to droższa metoda naprawy płyty głównej, ale zdecydowanie pewniejsza i w niektórych przypadkach jedyna skuteczna. 6 miesięcy – jeśli płyta główna nie miała naprawianych układów BGA. 3 miesiące - jeśli płyta na którą wstawiamy nowy układ, miała wcześniej naprawiany układ BGA. Sam układ to tylko część sukcesu, musimy go też pewnie wlutować w płytę, co często jest utrudnione przy wcześniejszych naprawach.
Naprawa płyty głównej - układ zasilania 280 zł. Laptop nie włącza się, nie świeci się żadna dioda (poza diodą zasilania), nie słychać wiatraka i dysku. Laptop nie reaguje na przycisk włączania. 6 miesięcy
Czyszczenie laptopa po zalaniu 240 zł. Czyszczenie całego laptopa wraz z płytą główną po zalaniu cieczami, z wymianą zalanych elementów RLC. W ramach usługi wymieniane są pasty termoprzewodzące i czyszczony jest układ chłodzenia. Podczas zalania klawiatury często trzeba ją wymienić na nową, co jest dodatkowo płatne. Rozruchowa - elektronika po kontakcie z wodą może się zachowywać bardzo nieprzewidywalnie i pomimo naszych starań laptop może nie przejść poprawnie naprawy.